Pratura – gana jauna įmonė, tačiau su daugybe metų patirties. Mes esame du partneriai – Ričardas Savukynas ir Laurynas Truncė. Abu pradėjome nuo IT, abu dirbome didelėse korporacijose, abu vystėme procesus, abu galų gale tapome procesų gerinimo konsultantais. Kažkada abu ėmėme dirbti kartu ir atradome sinergiją: abu turėjome skirtingas kompetencijas ir patirtis, tačiau nepaprastai gerai susiderinančias.

Galbūt viskas yra paprasta: kai pats praeini ilgą kelią, taisydamas ir gerindamas įvairius procesus nuo visiško chaoso iki realaus perfekcionizmo, imi į organizacijas žiūrėti kaip į labai gyvą, tikrą, įdomią ir labai daug gilinimosi reikalaujančią visumą. Mes sakome, kad visi tie pasakymai apie „pas mus specifika” nėra teisingi, bet kartu mes žinome, kiek daug išties būna specifikos skirtingose įmonėse.

Gerosios praktikos ir geri sprendimai

Tik po daugelio metų konsultacijų supranti, kad visos gerosios praktikos (sėkmingi sprendimai) būna paremtos blogosiomis praktikomis (nesėkmingais sprendimais). Ir tik suprasdamas kaip veikia blogosios praktikos, išties išmoksti gerai taikyti ir gerąsias. Turbūt tai didžiausia ir giliausia patirtis, kuriai reikia daugelio metų.

Būtent todėl mes niekada nesiūlydavome ir nesiūlome išankstinių sprendimų. Būtent todėl mes pirmiausiai gilinamės į kiekvieną įmonę, kol išsiaiškiname viską, kokios yra tikrosios problemos ir ko išties reikia jų sprendimams. Ir tada siūlome tokius sprendimus, kurie išties atitiktų realius įmonės poreikius.

Po daugelio metų mes pasukome kiek netradiciniais keliais – norime procesų gerinimo paslaugoms suteikti visai naują lygį, kad tai būtų ne sudėtingos konsultacijos, o nebrangūs, greiti ir efektyvūs sprendimai, skirti įmonių veiklos gerinimui. Ir dabar jums siūlome labai paprastus, logiškus sprendimus, kurie realiai jums padės. Ką jums garantuojame – tai tą, kad sužinoję apie sprendimus, jūs juos priimsite ir būsite patenkinti.

Mes nesiūlome sprendimų iš knygučių, mes siūlome realiai veikiančius sprendimus iš realios praktikos, atsižvelgdami ir į lietuviškas specifikas, ir į organizacijų specifikas, ir tiesiog į realybę. Taip, kad viskas veiktų.

Procesų valdymo kompetencijos

Esminės mūsų specializacijos ir specifinės kompetencijos yra paremtos realiomis ir daugiametėmis patirtimis:

 • Kokybės vadyba – pradedant ISO-9001 (ir ne popieriniu, o tikra kokybės vadybos sistema) ir baigiant TQM metodais. Tai yra bendrai visų procesų gerinimo pagrindas. Neįmanoma gerinti nieko, jei negali suvaldyti netgi kokybės.
 • Projektų valdymas, įskaitant ir geriausius klasikinius metodus, ir visas Gantt grafikų priemones. Taip pat papildomai:
  • Intuityvus projektų valdymas – tiems, kas nori suprasti, kaip išties veikia projektinio valdymo būdai, kodėl jų išvis reikia ir kodėl jie veiksmingi;
  • Projektų valdymas neapibrėžtinėse aplinkose (Agile) – efektyvus užduočių smulkinimas, prioritetizavimas, vykdymas.
 • Vadybos rodikliai. Ne oriniai, o realūs. Nes tik tie dalykai, kurie yra pamatuojami, išties yra ir valdomi. Taigi visada būna klausimas apie rodiklius – kaip ką matuojame.
 • IT – nuo IT mes pradėjome ir itin gerai žinome tai, kiek daug naudos gali duoti geras IT procesas, ir kaip identifikuoti bei išspręsti visas tas tipiškas IT padalinių ir IT sistemų problemas.
 • Pardavimų proceso gerinimas. Kodėl pardavimai stringa? Matyt todėl, kad pardavimų procesai yra daug sudėtingesni nei atrodo bet kokiam pardavėjui. Bet tam mes turime paruoštą kraštutinai įdomų pardavimų gerinimo paketą, kuris lengvai diegiamas ir duoda fantastiškus rezultatus.
 • Finansų planavimo pagrindai vadovams. Biudžetų planavimas ir kontrolė (planas vs. aktualas!), kaštų struktūros skaidymai. ABC apskaita su jos pliusais ir minusais. Sandėlio atšildymas. Pardavimų ciklų greitinimas.
 • Klasikinės vadybos metodologijos – ToC (Apribojimų teorija) ir Lean. Tikras Lean, o ne tas, iš kurio visi paskui juokiasi.
 • Kai kurie specifiniai, tarptautinėms bei finansų įmonėms itin svarbūs finansinės kontrolės (pinigų plovimo prevencijos) ir kontrteroristinės klientų priežiūros metodai, o taip pat procesinės priemonės, skirtos apsisaugojimui nuo sukčių, skamerių, vagišių ir kitų negeranorių. Padedame prisitaikyti ir prie tarptautinių bei vietinių (Lietuvos Banko) AML reikalavimų.

Čia tikrai ne viskas, nes nenorime rašyti eilinio atsitiktinių buzwordų kratinio. Rašome tiktai tuos dalykus, kuriuos suprantame.