Šis tinklaraštis bus apie viską. Tiesiog su kolega pagalvojome, kad nors ir dirbame su įvairiomis organizacijomis, kartais žmonės tiesiog nesupranta, ką mes veikiame ir ką mes dirbame. O kartais tiesiog domisi ta pačia tema ir nori sužinoti daugiau. Tai kodėl gi neparašius kažko, apie ką dažnai pasakojame žodžiu?

Procesas - kaip upė

Galima įsivaizduoti, kad procesas panašus į upę. Bet netgi nedidelis upelis kartais būna sunkiai praplaukiamas, jei jame daug slenksčių ir krioklių.

Įsivaizduokite, kad įmonė su visais jos procesais – tai panašiai, kaip kokia upė. Bet kokia upė bebūtų, kažkurioje vietoje ji bus siauresnė ir statesnė – kaip ir patvinusi. Toje vietoje srovė bus pati greičiausia ir sunkiausiai suvaldoma.

Jei toje siauriausioje vietoje viskas bus organizuota tvarkingai, upė visai ramiai ir komfortiškai tekės netgi ir ten, kur siaura. Bet jei bus nesklandumų – ten gali atsirasti slenkstis, o gal netgi ir ištisas krioklys. Ir jei kas nors iš darbuotojų turės per tą krioklį plaukti, tai gali būti, kad bus prastai.

Bendras procesų gerinimo tikslas – padaryti taip, kad upė būtų tuo pat metu ir be slenksčių ar krioklių (t. y., kad visose vietose procesas būtų suvaldomas, be netikėtumų), ir kartu kad ta srovė būtų kuo galingesnė, t. y. bendras upės pralaidumas būtų labai didelis.

Toks procesų gerinimas nebūna trivialus uždavinys.


Pratura teikia procesų gerinimo paslaugas įvairiose srityse - projektų valdymo, tiekimo, pardavimų, gamybos, klientų aptarnavimo ir kt..

Susisiekite su mumis ir mes jums padėsime pagerinti procesus jūsų įmonėje: