Frederick Brooks, žmogus, kuris sukūrė šiuolaikinį projektų valdymą, turėjo kelias svarbias frazes. Viena iš jų buvo apie tai, kad sidabrinės kulkos nėra.

Sidabrinė kulka – tai toksai sprendimas, kuris leistų labai greitai ir paprastai išspręsti visas ar bent jau didžiausias, labiausiai visus kamuojančias problemas taip, kad tiesiog viskas išsispręstų ir viskas. Ir dar labai paprastai. Tik pykšt – ir išsprendei.

Šoviniai, kulkos

Sidabrinės kulkos tinkamos toms problemoms, kurios panašios į vampyrus – nuolatinės, išsunkiančios. Bet deja, tokios kulkos išties nepadeda.

Deja, vienas iš praktinių vadybos dėsnių sako, kad jei įmanomas koks nors lengvas ir stebuklus darantis sprendimas, tai jis jau senų seniausiai padarytas. O jei nepadarytas – tai reiškia, kad jis arba nėra lengvas, arba nėra paprastas, arba išsprendžia tik mažą dalelę problemų, arba pataiso tik nedideles problemas.

Tai reiškia, kad norint kažką smarkiai pagerinti, reikia ne pavienio sprendimo, o daugelio jų. Iš esmės, tai reiškia procesų gerinimą.

Joksai konsultantas neduos sidabrinės kulkos, joksai konsultantas neduos jokio lengvo stebuklo. Bet geras konsultantas duos gana daug,  gana sunkių, nelabai paprastų ir ne visas, o dalį problemų išsprendžiančių būdų. Kažką pataisius, nusistovėjus naujiems darbo būdams, galima bus judėti toliau, vėl kažką gerinant.

Daug kartų darant smulkius pagerinimus, galima gauti tokius efektus, lyg išties būtų suveikusi sidabrinė kulka.


Pratura teikia procesų gerinimo paslaugas įvairiose srityse - projektų valdymo, tiekimo, pardavimų, gamybos, klientų aptarnavimo ir kt..

Susisiekite su mumis ir mes jums padėsime pagerinti procesus jūsų įmonėje: